Blog

2021-09-27

Drzwi przesuwne – interesujące zastosowania

Drzwi przesuwne – interesujące zastosowania
Współczesny design stawia na oszczędność przestrzeni. To sprawia, że w pomieszczeniach – a także w meblach – coraz chętniej używa się drzwi przesuwnych. Przedstawiamy ciekawe zastosowania drzwi przesuwnych, które możesz wykorzystać we własnych aranżacjach.
2021-09-20

Czarne drzwi - inspiracje

Czarne drzwi - inspiracje
Czerń nadaje drzwiom klasy i niebanalnego charakteru. Czarne drzwi przykuwają wzrok, wyróżniając się na tle jasnych lub kolorowych ścian. Jak wykorzystać je w projektowaniu mieszkania? Przedstawiamy garść inspiracji.
2021-09-06

Róż w pokoju dziecięcym – aranżacje

Róż w pokoju dziecięcym – aranżacje
Wiele dzieci – szczególnie dziewczynki – upodobało sobie kolor różowy. Jasny róż jako barwa zbliżona do odcienia skóry kojarzy się niemowlętom wyjątkowo pozytywnie. Różowy jest ciepły i optymistyczny. Jako rodzic, chcesz udekorować pokój syna lub córki w sposób dla niego zadowalający, a jednocześnie stworzyć przestrzeń, która Twoim zdaniem jest piękna. Pokój, w którym niewłaściwie użyto różowego, może stworzyć wrażenie „przesłodzonego”. Tymczasem umiejętne wykorzystanie tej barwy potrafi dać zachwycające efekty. Podpowiadamy, w jaki sposób zaaranżować dziecięce wnętrze w kolorze różowym.
2021-08-30

Jak urządzić nowoczesne wnętrza? Podpowiadamy

Jak urządzić nowoczesne wnętrza? Podpowiadamy
Przestronność i ergonomiczny wystrój sprawiają, że nowoczesne wnętrza są pożądaną siedzibą współczesnego człowieka. To miejsca, w których ciało i umysł odpoczywają od nadmiaru wrażeń, choć niejednokrotnie urządzone są z niemałym udziałem zaawansowanych technologii. Wszystko zależy od upodobań mieszkańców – dozwolona jest spora doza eklektyzmu, choć można mówić o pewnych wyznacznikach stylu. Jakich? O tym przeczytasz w niniejszym artykule. Doradzamy, w jaki sposób projektować pomieszczenia w konwencji nowoczesnej.
2021-08-23

Czym są drzwi bezprzylgowe?

Czym są drzwi bezprzylgowe?
Wybór drzwi wewnętrznych nie powinien być przypadkowy. Wyznaczają granice pomieszczeń i definiują styl mieszkania. To pierwszy element wystroju dostrzegany jeszcze przed wejściem do pokoju: ważne, by był nie tylko funkcjonalny, ale i estetyczny. W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach często wybór pada na drzwi bezprzylgowe. Czym charakteryzuje się ten typ drzwi i dlaczego jego popularność rośnie?
2021-08-16

Białe drzwi – wybór i pielęgnacja

Białe drzwi – wybór i pielęgnacja
Białe drzwi są eleganckie i dają poczucie świeżości i lekkości. Rynek oferuje wiele ich fasonów: drzwi drewniane, fornirowane, z płyty MDF, z przeszkleniami lub bez, ramiakowe albo ukryte. Jak wybrać białe drzwi i jak o nie dbać, by służyły jak najdłużej? Dowiedz się i zdecyduj się na te, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.
2021-07-19

Czym się kierować przy wyborze drzwi przesuwnych?

Czym się kierować przy wyborze drzwi przesuwnych?
Oszczędzają miejsce, są ciche, wyglądają pięknie i są dziesiątki rodzajów do wyboru. Drzwi przesuwne słusznie podbijają polskie mieszkania. Jedno- lub wieloskrzydłowe, czasami z napędem, są dostępne w różnych materiałach i rozmiarach, które można dobrać zgodnie z życzeniem i ograniczeniami przestrzennymi. Jakimi kryteriami należy się kierować podczas ich zakupu?
2021-07-12

Domowe biuro – jak je urządzić?

Domowe biuro – jak je urządzić?
Nasz styl życia zmienia się i coraz więcej osób zostaje w domu, aby pracować. Rośnie popularność freelancingu i pracy zdalnej, co oznacza konieczność organizowania przestrzeni biurowej w domu. Aby zapewnić sobie skupienie i maksimum motywacji, najlepiej stworzyć miejsce dedykowane pracy, które będzie jednocześnie praktyczne i estetyczne. Jak powinny wyglądać ściany? Jakie meble biurowe wybrać? Jakie drzwi? Przedstawiamy Ci inspiracje, które sprawią, że będziesz chciał zacząć!
2021-07-05

Wybór listw przypodłogowych – pytania i odpowiedzi

Wybór listw przypodłogowych – pytania i odpowiedzi
Ważnym, a często niedocenianym aspektem projektowania wnętrz jest wybór listew przypodłogowych. Są one przysłowiową „kropką nad i” – łącząc podłogę ze ścianą, nadają przestrzeni ostatecznego charakteru. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze i jak dopasować je do wnętrza? Tego dowiesz się z poniższej listy pytań i odpowiedzi.
2021-06-28

6 pomieszczeń, gdzie sprawdzą się lamele

6 pomieszczeń, gdzie sprawdzą się lamele
Panele ścienne, czyli lamele zdobywają szczyty popularności. Za ich pomocą można odświeżyć wnętrza i nadać im architektoniczny charakter. Są niezwykle efektowne i mają korzystny wpływ na akustykę wnętrza. Doklejanie kolejnych elementów pozwala w prosty sposób objąć dekoracją zamierzony obszar. W jakich pomieszczeniach warto je zastosować? Sprawdź!
2021-05-24

Lamele – dlaczego nasza oferta jest godna uwagi?

Lamele – dlaczego nasza oferta jest godna uwagi?
Wnętrza mieszkalne i użytkowe projektowane z coraz większym rozmachem. Chcemy przebywać w miejscach, które dobrze nas nastrajają i intrygują, więc staramy się urozmaicać przestrzeń, w której funkcjonujemy na co dzień. Co ciekawe, wcale nie trzeba dużych nakładów finansowych, aby stworzyć naprawdę ciekawy efekt. Najlepszym na to dowodem są nasze lamele.
2021-05-17

Ościeżnice – czy znasz ich podział?

Ościeżnice – czy znasz ich podział?
Ościeżnice to element niezbędny do prawidłowego montażu i eksploatacji drzwi. Jeszcze do niedawna ich wybór był niewielki, ale wraz ze zmieniającymi się realiami i rosnącymi wymaganiami klientów, asortyment ościeżnic znacząco się rozrósł. Warto wiedzieć, jakie są możliwości, by podczas projektowania mieszkania lub domu znaleźć model najbardziej odpowiedni dla siebie.
2021-05-10

Lamele i panele tapicerowane – połącz je w swoim wnętrzu

Lamele i panele tapicerowane – połącz je w swoim wnętrzu
Istnieją takie przedmioty wśród produktów przeznaczonych do urządzania wnętrz, które wydają się być dla siebie stworzone. Taki tandem stanowią lamele i panele tapicerowane. Kto jeszcze nie widział, jak ciekawe aranżacje można stworzyć, zestawiając ze sobą te elementy, musi szybko nadrobić zaległości. Dzięki nim w prosty i niedrogi sposób można stworzyć naprawdę wyjątkowe wnętrze.
2021-05-03

Czym kierować się przy wyborze listew przypodłogowych?

Czym kierować się przy wyborze listew przypodłogowych?
Listwy przypodłogowe pełnią bardzo istotną rolę, choć często są niedoceniane. Jeśli jednak zastanowimy się głębiej nad tym, co by się działo, gdyby zaniechać ich montażu, to okazuje się, że są one ważne nie tylko ze względów estetycznych.
2021-04-19

Panele tapicerowane - gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?

Panele tapicerowane - gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?
Popularność paneli tapicerowanych rośnie w kosmicznym tempie. Nic dziwnego. Łączą w sobie one zalety dekoracyjne i funkcjonalne, a przy okazji są bardzo uniwersalnym elementem wyposażenia. Można je zastosować we wnętrzach mieszkalnych i komercyjnych, a możliwości ich ciekawej aranżacji wydają się nie mieć końca.
2021-04-12

Stylowy pokój dziecięcy - jak go urządzić?

Stylowy pokój dziecięcy - jak go urządzić?
Pokój dziecięcy to miejsce zupełnie wyjątkowe. To mikrokosmos i tajemniczy świat, w którym maluchy odkrywają i rozwijają swoje pasje, uczą się, czytają, odpoczywają, bawią się z przyjaciółmi i marzą. Ważne jest, by w swoich czterech kątach czuły się naprawdę komfortowo, swobodnie i dobrze. Taką przestrzeń można stworzyć, korzystając z nowoczesnych rozwiązań i produktów dostępnych na rynku, ale przede wszystkim warto kierować się tym, co podpowiadają i co chciałyby mieć w swoim małym królestwie nasi milusińscy.
2021-04-05

Nowoczesne ściany – zmień swoje wnętrze

Nowoczesne ściany – zmień swoje wnętrze
Ściany zajmują bardzo dużą powierzchnię w każdym pomieszczeniu i od zawsze stanowiły wdzięczny element aranżacyjny. O ile jednak w minionych dekadach głównym pomysłem na ich dekorację było wieszanie na nich obrazów, grafik lub półek z książkami i kwiatami, o tyle współcześnie pomysłów i możliwości na stworzenie eleganckich ścian mamy o wiele więcej.
2021-03-29

Wybór drzwi wewnętrznych - nie popełniaj tych błędów!

Wybór drzwi wewnętrznych - nie popełniaj tych błędów!
Wydawać by się mogło, że wybór właściwych drzwi do wnętrza nie powinien stwarzać większych problemów. Tymczasem często zdarza się, że remont się przedłuża, bo okazało się, że zakupione skrzydła nie spełniają dobrze swojej funkcji. Najczęstsze pomyłki dotyczą bardzo prozaicznych spraw, takich jak choćby rozmiar skrzydła. Ważne jest, aby przed zamówieniem konkretnego modelu upewnić się, że będzie on spełniał oczekiwania inwestora tak pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.
2021-03-22

Małe pomieszczenia – jakie drzwi wybrać?

Małe pomieszczenia – jakie drzwi wybrać?
Większość ludzi chciałaby mieszkać w przestronnych domach, w których każde pomieszczenie miałoby dużą powierzchnię i wszyscy domownicy mieli dla siebie osobne, spore pokoje. Rzeczywistość jest jednak nieco inna. Przeciętna wielkość mieszkania w Polsce wynosi – w zależności od źródeł, na które się powołujemy – od około 50 do około 70 metrów kwadratowych. Czy to dużo, czy nie? Wszystko zależy od liczby domowników. W przypadku, gdy nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią, można ja zagospodarować i zaaranżować tak, by mieszkało się w niej dobrze. Niemałą rolę mają tu do odegrania drzwi.
2021-03-15

Gold Kids – poznaj ofertę

Gold Kids – poznaj ofertę
Każdy rodzic aranżujący pokój dla swojej pociechy chce, aby była to przestrzeń, w której maluch będzie mógł spędzać beztroskie chwile, odpoczywać, uczyć się i bawić w komfortowych warunkach. Oprócz funkcjonalnego umeblowania, równie duże znaczenie dla finalnego efektu mają różnego rodzaju dekoracje i pomysłowe rozwiązania. Aby sprostać oczekiwaniom osób, które planują lub są w trakcie urządzania pomieszczeń przeznaczonych dla najmłodszych, Gold Door powiększa swoją ofertę o specjalną linię Gold Kids.
2021-03-08

Lamele PRO – elegancja i luksus dla Ciebie!

Lamele PRO – elegancja i luksus dla Ciebie!
Odrobina luksusu jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Chyba nie ma osoby, która choć raz nie chciałaby znaleźć się w pomieszczeniu, gdzie elegancja i przepych grają pierwsze skrzypce. Każdy, kto lubi otaczać się pięknymi, wyjątkowymi rzeczami, z pewnością doceni unikatową kolekcję Lameli PRO, wchodzącą w skład serii Lameli Premium marki Gold Door.
2021-03-01

Białe drzwi – idealne do wielu wnętrz

Białe drzwi – idealne do wielu wnętrz
Białe drzwi są bez wątpienia eleganckie i ponadczasowe. Kojarzą się z luksusowymi wnętrzami w starych kamienicach, ale sprawdzą się świetnie także we wnętrzach biurowych i usługowych. Dają wrażenie czystości, świeżości i doskonale komponują się meblami i dodatkami w każdym stylu.
2021-02-22

Jak dbać o drzwi wewnętrzne – porady

Jak dbać o drzwi wewnętrzne – porady
O drzwi należy dbać i kropka. Ich wymiana jest trudna, kosztowna i skomplikowana, dlatego warto jak najlepiej pielęgnować te, które są zamontowane w naszych domach i mieszkaniach, by móc je bez przeszkód użytkować przez wiele lat. Jak to zrobić? Kilka sprawdzonych rad znajdziecie poniżej.
2021-02-15

Drzwi do pokoju nastolatka – jakie sprawdzą się najlepiej?

Drzwi do pokoju nastolatka – jakie sprawdzą się najlepiej?
Urządzanie pokoju nastolatka nie jest łatwym zadaniem, bo wymaga kompromisu pomiędzy oczekiwaniami i upodobaniami młodego człowieka, a praktycznym podejściem do sprawy jego rodziców. Należy zatem szukać takich rozwiązań, które sprawią, że obie strony będą zadowolone. Jak to wygląda w przypadku wyboru drzwi do pokoju młodej osoby?
2021-02-08

Lamele – sposób na szybką wiosenną metamorfozę

Lamele – sposób na szybką wiosenną metamorfozę
Co roku, wraz z nadejściem wiosny, wiele osób nabiera ochoty na to, by nieco odświeżyć i zmodyfikować przestrzeń wokół siebie. Oczywiście nie musi to oznaczać kosztownych i długotrwałych remontów, gdyż te – zamiast poprawić humor – często wystawiają naszą cierpliwość na dużą próbę. Istnieją sposoby na to, by nadać mieszkaniu ciekawy charakter i nie angażować w to zbyt wiele sił i środków.
2021-02-01

Drewno w salonie – aranżacje

Drewno w salonie – aranżacje
Są takie trendy wnętrzarskie, które się nie starzeją. Jednym z nich jest ten wykorzystujący drewno. Ten surowiec chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Jest piękny, szlachetny, wytrzymały i doskonale współgra z charakterem zarówno nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych wnętrz. Możliwości wykorzystania go we pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych jest nieskończenie wiele, a poniżej prezentujemy aranżacje, które według nas zasługują na zainteresowanie.
2021-01-18

Jakie drzwi do biura wybrać?

Jakie drzwi do biura wybrać?
Odpowiedź na to pytanie jest prosta i trudna jednocześnie, bo – jak zwykle, wszystko zależy. Zależy od tego, jaki rodzaj pracy wykonujemy, jak wiele spędzamy czasu w pracy, czy biuro jest dobrze doświetlone i czy mamy do dyspozycji własny gabinet, czy też dzielimy go z większą liczbą współpracowników. Przy wyborze drzwi do biura trzeba kierować się zatem wieloma czynnikami.
2021-01-11

Sypialnia w stylu skandynawskim – jak ją urządzić?

Sypialnia w stylu skandynawskim – jak ją urządzić?
Styl skandynawski króluje niemal niepodzielnie w świecie wnętrzarskim i to od wielu już sezonów. Skąd wynika jego popularność? Przede wszystkim stąd, że hołduje on naturze, stonowaniu oraz ponadczasowości. Kojące odcienie drewna, szarości, beże oraz naturalne surowce i materiały to otoczenie, w którym każdy może się zrelaksować i naprawdę odpocząć. Nie dziwi zatem, że styl skandynawski stanowi inspirację do wystroju nie tylko pokojów dziennych, ale i sypialni.
2021-01-04

Lamele – jak wykorzystać je w mieszkaniu i biurze?

Lamele – jak wykorzystać je w mieszkaniu i biurze?
Lamele to jeden z najgorętszych wnętrzarskich trendów. Coraz chętniej i częściej wykorzystywane są nie tylko w sklepach, biurach, restauracjach, kawiarniach i innych lokalach użytkowych, ale też w domach i mieszkaniach. Jakie są najciekawsze propozycje na ich wykorzystanie? Prezentujemy warte uwagi propozycje.
2020-12-28

Jakie powinny być drzwi do pokoju dziecięcego?

Jakie powinny być drzwi do pokoju dziecięcego?
Który rodzic nie pragnie dla swojego dziecka tego, co najlepsze? Urządzając pokój dla swojej pociechy, chce się zapewnić jej miejsce, w którym będzie mogło nie tylko dobrze wypocząć, ale też uczyć się, rozwijać pasje i beztrosko się bawić. Jak widać, pokój dziecięcy ma wiele zadań do spełnienia, więc każdy jego element musi być dokładnie przemyślany. Dotyczy to także drzwi. Jakie modele będą najlepsze do opisywanego zastosowania? O tym poniżej.
2020-12-21

Kiedy warto zdecydować się na montaż drzwi do salonu?

Kiedy warto zdecydować się na montaż drzwi do salonu?
W kwestii montażu drzwi do salonu zdania są podzielone. Istnieją przypadki, kiedy nie jest to konieczne, ale są też sytuacje, gdy drzwi do salonu okazują się bardziej niż przydatne. O tym, czy warto je zakładać, decyduje wiele czynników.
2020-12-14

Nietypowe dekoracje ścienne - zwróć uwagę na lamele

Nietypowe dekoracje ścienne - zwróć uwagę na lamele
Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie lameli do dekoracji wnętrza, a jednym z najbardziej popularnych jest tworzenie z ich wykorzystaniem konstrukcji na ścianie lub ażurowych dekoracji, pełniących rolę przepierzenia między dwoma pomieszczeniami. Wyglądają naprawdę zjawiskowo i aż dziw bierze, że przy użyciu tak prostych konstrukcyjnie elementów można tworzyć tak wyrafinowane i śmiałe projekty.
2020-12-07

Jaki parapet do wnętrz wybrać? Podpowiadamy

Jaki parapet do wnętrz wybrać? Podpowiadamy
Bez parapetu wykończenie okien jest niekompletne. Pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczną. Zamontowany nad kaloryferem, kieruje ciepło emitowane przez grzejnik w odpowiednią stronę i zapobiega unoszeniu się kurzu gromadzącego się na jego powierzchni. Co więcej, zabezpiecza wnękę okienną przed uszkodzeniami. Stanowi także najlepsze miejsce dla doniczek z kwiatami, które – jak wiadomo – potrzebują dużo słońca. Parapet może także pełnić rolę dodatkowej półki na książki lub inne ozdobne bibeloty oraz oświetlenie.
2020-11-30

Lamele - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Lamele - dlaczego warto się na nie zdecydować?
Lamele zyskują na popularności. Dzięki temu, że są jednocześnie dekoracyjne i funkcjonalne, mogą pełnić we wnętrzu różne role. Dla osób, dla których tradycyjne sposoby aranżacji ścian są nie do zaakceptowania lub szukają ciekawej alternatywy dla obrazów czy plakatów, lamele mogą być bardzo intrygującą propozycją.
2020-11-16

Czarne listwy przypodłogowe – gdzie sprawdzą się najlepiej

Czarne listwy przypodłogowe – gdzie sprawdzą się najlepiej
Czerń we wnętrzach jest kusząca, jednak wiele osób z niej rezygnuje z obawy o to, że ten kolor wprowadzi chłodny, nieprzytulny klimat i optycznie pomniejszy wnętrze. Tak może być, jeśli zastosuje się tę kolorystykę na dużych powierzchniach, ale nie jeśli będzie ona obecna jedynie w detalach. Czarne listwy przypodłogowe mogą doskonale prezentować się w niemal każdym wnętrzu mieszkalnym i użytkowym. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia, przemyślana aranżacja.
2020-11-09

Jakie drzwi do sypialni wybrać – podpowiadamy

Jakie drzwi do sypialni wybrać – podpowiadamy
Choć istnieją pewne uniwersalne wskazówki dotyczące wyboru drzwi do sypialni, to jednak gdy przychodzi do decyzji o zakupie konkretnego modelu, górę biorą zawsze indywidualne preferencje. Wygląd drzwi – choć ważny – nie jest najistotniejszą kwestią, bo to nie on będzie decydował o naszym komforcie. Na co zatem warto zwrócić uwagę? O tym poniżej.
2020-11-02

Klamki do drzwi – czym kierować się przy wyborze?

Klamki do drzwi – czym kierować się przy wyborze?
Drzwi bez klamek – to nie brzmi ani nie kojarzy się zbyt dobrze. Jeden element nie może istnieć bez drugiego. Wbrew pozorom wybór odpowiedniego modelu klamki wcale nie jest tak prosty. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, zarówno funkcjonalnych, jak i estetycznych.
2020-10-26

Lamele – sposób na aranżacje w niebanalnym wydaniu

Lamele – sposób na aranżacje w niebanalnym wydaniu
Mamy wrażenie, że lamele to jeszcze stosunkowo mało znany element dekoracji i aranżacji wnętrz, a szkoda! Dają one przecież bardzo wiele możliwości. Można z ich wykorzystaniem stworzyć oryginalną, jedyną w swoim rodzaju przestrzeń. Znajdują zastosowanie tak w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i użytkowych. Oto kilka najlepszych według nas pomysłów na dekorację i zagospodarowanie wnętrz z użyciem lameli.
2020-10-12

Montaż drzwi – w jakie akcesoria warto się zaopatrzyć?

Montaż drzwi – w jakie akcesoria warto się zaopatrzyć?
Zacznijmy od tego, że nie polecamy samodzielnego montażu drzwi, jeśli nie ma się absolutnej pewności, że zrobimy to jak należy. W przypadku tego rodzaju prac precyzja i dokładność są niezwykle istotne, bo bezpośrednio przekładają się na komfort użytkowania danego pomieszczenia. Źle osadzone drzwi mogą się otwierać i zamykać samodzielnie. Mogą też powstawać pomiędzy nimi a ścianą nieszczelności, przez które uciekać będzie ciepłe powietrze. Wiele rzeczy może pójść nie tak, więc jeśli nie czujemy się na siłach, wezwijmy fachowca.
2020-10-05

Ościeżnice do drzwi – co wziąć pod uwagę podczas zakupu?

Ościeżnice do drzwi – co wziąć pod uwagę podczas zakupu?
Wybór ościeżnic wcale nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać, jednak dobór odpowiedniego modelu ma ogromne znaczenie dla estetyki wnętrza. Źle dobrane lub nieprofesjonalnie zamontowane ościeżnice zabiorą urok nawet najpiękniejszym drzwiom. Co zatem warto wiedzieć przed ich zakupem i czym się kierować, decydując się na wybór konkretnego rodzaju?
2020-09-28

Listwy przypodłogowe – jak dopasować je do drzwi?

Listwy przypodłogowe – jak dopasować je do drzwi?
W przypadku listew przypodłogowych i dostosowywania ich do reszty wnętrza, najbardziej popularne są dwa sposoby. Pierwszym z nich jest dobieranie listew w taki sposób, by pasowały do koloru ścian. Druga metodą, której przyjrzymy się bliżej w tym artykule, jest dopasowywanie listew do stolarki drzwiowej i okiennej.
2020-09-21

Drzwi do łazienki – doradzamy wybór

Drzwi do łazienki – doradzamy wybór
Drzwi łazienkowe należy wybierać ze szczególną starannością. Przebywając w tym pomieszczeniu, chcemy zapewnić sobie maksimum intymności, dlatego ważne jest, by model drzwi, na który się zdecydujemy, był wyposażony w zamek. Oprócz tego drzwi łazienkowe powinny spełniać szereg innych wymagań, żeby sprawdziły się w tej przestrzeni. Jakich? O tym poniżej.
2020-09-14

Wady i zalety drzwi przesuwnych – poznaj je

Wady i zalety drzwi przesuwnych – poznaj je
Drzwi przesuwne to bez wątpienia bardzo efektowny i funkcjonalny element wyposażenia wnętrz. Mimo swoich niezaprzeczalnych zalet, mają one jednak również swoje wady. Gdzie i kiedy warto je zamontować? O co zadbać, aby ich użytkowanie było jak najbardziej komfortowe? Jakie rodzaje drzwi przesuwnych dostępne są na rynku? O tym piszemy w niniejszym artykule.
2020-09-07

Montaż drzwi – sprawdź, czy znasz te błędy

Montaż drzwi – sprawdź, czy znasz te błędy
Błędów podczas montażu drzwi można popełnić bardzo wiele. Niektóre z nich da się łatwo naprawić, inne zaś potrafią być bardzo brzemienne w skutkach. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, warto dowiedzieć się zawczasu, jak uniknąć pomyłek podczas zakładania skrzydeł drzwiowych, by potem nie zmagać się z koniecznością wykonania trudnych, a nierzadko także kosztownych przeróbek.
2020-08-31

Listwy przypodłogowe – jak o nie zadbać?

Listwy przypodłogowe – jak o nie zadbać?
Listwy przypodłogowe są bez wątpienia dekoracją pomieszczenia, ale mają też do spełnienia jeszcze inną, równie ważną rolę. Chronią dolne części ścian przed zabrudzeniem i uszkodzeniami oraz pomagają ukryć szczeliny i nierówności pomiędzy deskami czy panelami podłogowymi a ścianą. Aby dobrze służyły i pięknie prezentowały się przez lata, trzeba o nie odpowiednio dbać. Dobór odpowiednich metod pielęgnacji jest w dużej mierze uzależniony od materiału, z którego zostały wykonane.
2020-08-24

Jakie drzwi do kuchni sprawdzą się najlepiej?

Jakie drzwi do kuchni sprawdzą się najlepiej?
W wielu domach i mieszkaniach, aby uczynić wnętrza bardziej przestronnymi, rezygnuje się z drzwi do kuchni i stawia na rozwiązanie, jakim jest kuchnia otwarta, połączona z salonem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pomimo niezaprzeczalnych walorów funkcjonalnych, taki sposób urządzania nie zawsze jest optymalny. Drzwi do kuchni są przydatne wtedy, gdy korzysta się z niej intensywnie, a dochodzące stamtąd hałasy i zapachy mogłyby przeszkadzać pozostałym domownikom.
2020-08-17

Listwy przypodłogowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Listwy przypodłogowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?
Powodów, dla których warto wykończyć podłogę listwami przypodłogowymi, jest wiele i mają one zarówno charakter praktyczny, jak i dekoracyjny. Ważne jest, aby były one dobrze dopasowane kolorystycznie do barwy podłóg bądź ścian i tworzyły z nimi harmonijną całość.
2020-08-10

Jakie drzwi do salonu wybrać? Podpowiadamy

Jakie drzwi do salonu wybrać? Podpowiadamy
Wybierając drzwi do salonu, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Przede wszystkim model, na który się zdecydujemy, powinien pasować do całego wnętrza pod względem stylu, koloru i materiału, z jakiego jest wykonany. Warto też pomyśleć o nietypowych rozwiązaniach, dzięki którym komfort użytkowania i atrakcyjność salonu mogą się zwiększyć.
2020-08-03

Jak rozjaśnić wnętrze? Poznaj nasze wskazówki!

Jak rozjaśnić wnętrze? Poznaj nasze wskazówki!
Nie bez powodu większość ludzi lepiej czuje się w jasnych, przestronnych pomieszczeniach. W takich wnętrzach ma się poczucie większej swobody i bezpieczeństwa. Ponadto dostęp do światła dziennego jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i samopoczucia. Nic więc dziwnego, że projektując wnętrza, czy to mieszkalne, czy użytkowe, na kwestię odpowiedniego doświetlenia i rozjaśnienia przestrzeni kładzie się bardzo duży nacisk.
2020-07-27

Drzwi przesuwne – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Drzwi przesuwne – gdzie sprawdzą się najlepiej?
Drzwi przesuwne kojarzyć można raczej z dużymi przestrzeniami, w których przejścia pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami są szerokie. Rzeczywiście, we wnętrzach industrialnych czy wiejskich rezydencjach, powstałych z zaadaptowanych na cele mieszkalne pomieszczeń gospodarczych, drzwi przesuwne na metalowych prowadnicach albo drzwi z przeszkleniami prezentują się naprawdę okazale. Nie oznacza to jednak, że w mieszkaniach w bloku tego typu modele nie mają racji bytu.
  Zaufane Opinie IdoSell
  4.66 / 5.00 716 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2020-07-26
  Rewelacyjny kontakt, miła obsługa a wysyłka w extresowym tempie.Polecam
  2020-08-02
  Zakupy przebiegły w 100% pozytywnie ,Super kontakt,towar godny polecenia Wszystko ok
  Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
  Zamknij
  pixel