Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Drzwi wejściowe do mieszkania - co musisz o nich wiedzieć

2023-09-07
Drzwi wejściowe do mieszkania - co musisz o nich wiedzieć

Drzwi wejściowe to wizytówka Twojego mieszkania. Mają również ogromny wpływ na bezpieczeństwo, komfort i funkcjonalność. Wybór odpowiednich drzwi wymaga więc przeanalizowania wielu kluczowych kwestii. W poniższym artykule omówimy aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy doborze idealnych drzwi wejściowych.

Materiał

Wybierając drzwi wejściowe warto zwracać uwagę na materiały, z których zostały one wyprodukowane. Najczęściej drzwi wykonane są z drewna lub aluminium. Oba te rodzaje materiałów mają swoje zalety i wady. Drewniane drzwi nadają ciepłego charakteru wnętrzu, ale wymagają też regularnej konserwacji. Drzwi aluminiowe są nieco mniej atrakcyjne wizualnie, ale gwarantują dobrą ochronę i są znacznie bardziej trwałe. W ofercie Gold Door znajdziesz drzwi wykonane z MDF-u, wzmocnione profilem aluminiowym. Dodatkowo skrzydło wypełnione jest płytą dźwiękochłonną ISOREL oraz oklejone frezowaną płytą MDF i pokryte folią PVC. Taki sposób połączenia materiałów gwarantuje dużą trwałość drzwi oraz najwyższą jakość.

Izolacja akustyczna

Prawidłowo wykonane drzwi wewnątrzklatkowe powinny być dobrze odizolowane nie tylko termicznie, ale i akustycznie. Ten aspekt ma szczególne znaczenie zwłaszcza przy dużym hałasie z zewnątrz, dlatego mieszkając przy ruchliwej ulicy koniecznie zadbaj o to, by izolacja akustyczna była na jak najwyższym poziomie. To zdecydowanie poprawi Twój komfort i wpłynie na atmosferę mieszkania w danym miejscu.

System otwierania drzwi

Drzwi otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz? Drzwi lewe czy prawe? Wybierając drzwi do mieszkania warto się zastanowić również nad sposobem otwierania drzwi, gdyż ma to duże znaczenie m.in. dla naszej wygody. Otwieranie na zewnątrz to klasyczny system, dzięki któremu nie wykorzystujemy przestrzeni naszego mieszkania, tylko klatki. Warto jednak pamiętać, że ten sposób otwierania drzwi wymaga wolnej przestrzeni na zewnątrz, co może się nie sprawdzić przy wąskich klatkach lub przejściach. Otwieranie do wewnątrz to system dość popularny w miejscach o ograniczonej przestrzeni na zewnątrz. W tej sytuacji należy jednak zapewnić odpowiednią przestrzeń wewnątrz naszego mieszkania. Wybierając drzwi należy też się zastanowić nad ich kierunkiem otwierania. Jeśli stojąc w sposób, gdzie drzwi otwierają się na Ciebie, zawiasy są po prawej stronie, są to drzwi prawe. Natomiast gdy zawiasy są po lewej - są to drzwi lewe. Odpowiedni wybór sposobu otwierania drzwi ma wpływ m.in. na układ pomieszczenia, sposób ustawienia mebli znajdujących się w bliskim sąsiedztwie drzwi oraz oddziałuje na aspekt praktyczny i funkcjonalny. Należy więc dobrać taki system otwierania, który zapewni łatwe i komfortowe otwieranie drzwi, unikając ewentualnych niedogodności w korzystaniu z danej przestrzeni.

Estetyka i styl

Drzwi wewnątrzklatkowe to jeden z ważniejszych elementów aranżacyjnych budynku, w którym mieszkasz. Wybierając więc drzwi dopasuj je do ogólnego stylu klatki i/lub swojego mieszkania. Szare, białe, a może w kolorze dębu? Które będą najlepiej współgrały z wystrojem? W ofercie Gold Door znajdziesz mnóstwo kolorów, wzorów i modeli drzwi wewnątrzklatkowych, dzięki czemu z pewnością znajdziesz u nas produkt idealny dla siebie.

Odpowiednie wymiary

Wybrałeś drzwi, które idealnie współgrają ze stylem Twojego mieszkania. Co teraz? Sprawdź wymiary! Precyzyjnie zmierz dostępną przestrzeń, by mieć pewność, że wybrane drzwi pasują do otworu. Co w przypadku, gdy nie pasują? Gold Door posiada w swojej ofercie opcję skrócenia skrzydła (do maksymalnie 60 mm) lub ościeżnicy. Ta opcja umożliwia perfekcyjne dopasowanie wymarzonych drzwi do Twojej przestrzeni.

Drzwi to inwestycja na lata, dlatego nie należy podejmować tej decyzji pochopnie. Dokonaj odpowiedniego wyboru sugerując się naszymi radami i ciesz się funkcjonalnymi i pięknymi drzwiami. Jeśli potrzebujesz konsultacji w sprawie drzwi - odezwij się do naszych ekspertów, którzy odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 1173 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-04-13
.
2022-04-12
Ok
pixel