Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Instrukcja montażu listew przypodłogowych

Podkreśl elegancję swojego domu dzięki naszym listwom przypodłogowym. Proste, stylowe i funkcjonalne, nasze listwy przypodłogowe zapewniają ostateczne wykończenie każdej przestrzeni. W naszej instrukcji krok po kroku pokazujemy, jak łatwo można je zamontować samodzielnie. Odkryj, jak prosta może być instalacja listew i jak duże zmiany można osiągnąć, nadając swoim wnętrzom wyrafinowaną atmosferę. Zacznij swoją podróż DIY już dziś z naszymi listwami przypodłogowymi!

Klej montażowy

Szybki i łatwy sposób montażu, trwałe połączenie listwy ze ścianą sprawia, że montaż jest łatwiejszy nawet wtedy gdy ściany są nierówne. Poszerzony kanał dla kabli.

1. Przygotuj listwy do montażu.

2. Rozprowadź klej montażowy w górnym wgłębieniu listwy w odstępach od 10-30 cm. Następnie dociskamy listwę do ściany. Po chwili odklejamy listwę.

3. Nakładamy klej na gorąco pomiędzy wcześniej zaaplikowanym klejem montażowym w celu lepszego dociśnięcia listwy do ściany. Klej na gorąco służy jako pomocniczy środek wiążący, ponieważ klej montażowy utwardza się w ciągu jednej doby. Montaż listew należy zatem wykonać używając obydwu klejów.

4. Przytwierdź listwę do ściany w odpowiednim miejscu. Przytrzymaj chwilę aż klej zacznie wiązać.

Klipsy montażowe

Jest to nowy i unikalny sposób montażu listew na ścianie. System można stosować przy wysokości listwy od 80 do 120 mm z oferty GOLD DOOR (nie dotyczy listew LED oraz wysokości 90 mm). Sprawia, że montaż jest łatwy nawet wtedy, gdy ściany są nierówne. Jeden system dla wszystkich profili i wysokości listew. Elementy wykonane są ze stali sprężynowej z ochroną przed korozją. Posiada kanał dla kabli oraz możliwość demontażu i ponownego montażu listew bez użycia narzędzi.

1. Zaznacz miejsca w których powinny być rozmieszczone klipsy montażowe, odległość między klipsami powinna wynosić od 25 - 50 cm.

2. Wywierć otwór za pomocą wiertarki, a następnie zamocuj klips używając do tego kołków i wkrętów znajdujących się w zestawie z klipsami.

3. Listwę umieść na klipsach montażowych. Upewnij się, że jest stabilnie zamocowana na wszystkich klipsach.

4. Dosuń montowaną listwę tak, aby stykała się z już zamocowanym brzegiem listwy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 1173 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-04-25
Jestem bardzo zadowolona z zakupu i obsługi, lamele przepięknie się prezentują. Gorąco polecam.
2022-04-13
.
pixel