Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak montować lamele?

2023-07-27
Jak montować lamele?

Lamele to element wystroju wnętrza, który nadaje mu nowoczesności, elegancji i niebanalnego wyglądu. Funkcjonalność lameli w połączeniu z estetycznych wyglądem sprawia, że wielu z nas decyduje się na ich montaż w mieszkaniu czy biurze. Zapoznaj się ze sposobem montażu lameli, których szeroki wybór znajdziesz w ofercie Gold Door.

Montaż lameli jest banalnie prosty i możesz go wykonać samodzielnie. Jedyne czego potrzebujesz to lamele i kilka akcesoriów, które możesz zakupić w atrakcyjnych cenach w sklepie Gold Door. Zanim przystąpisz do działania przygotuj ścianę i upewnij się, że jej powierzchnia jest odpowiednio równa. Zweryfikuj również czy posiadasz odpowiednie narzędzia potrzebne do montażu lameli oraz przeczytaj całą instrukcją. Pozwoli Ci to odpowiednio zaplanować pracę i zminimalizować czas poświęcony na montaż.

Potrzebne narzędzia:

 • klej montażowy

 • wkrętarka

 • nóż do tapet

 • ołówek

 • poziomica

 • wkręty kołki (Ø6 x 50)

 • farba maskująca

Instrukcja:

 1. Ostrożnie otwórz karton z lamelami. Możesz użyć do tego np. noża do tapet.

 2. Przy pomocy poziomicy wyznacz pion pierwszego lamela rysując linię pomocniczą na ścianie. Zrób to precyzyjnie, ponieważ pierwszy lamel wyznacza miejsce kolejnego.

 3. Wyciągnij listwy montażowe z lameli.

 4. Nanieś klej montażowy na listwy.

 5. Przyklej listwę wzdłuż wyznaczonej wcześniej linii. Wywierć otwory w listwie montażowej.

 6. Przykręć wkręty w celu stabilizacji listwy na czas wiązania kleju. W przypadku ścian betonowych lub karton gipsu konieczne jest użycie kołków o średnicy Ø6.

 7. Kolejne linie wyznacz za pomocą listwy dystansowej dołączonej do zestawu. Optymalną odległością pomiędzy lamelami jest szerokość jednego lamela.

 8. Powtórz czynności z punktów 4-6 z kolejnymi listwami montażowymi.

 9. Brzegi lameli pomaluj farbą maskującą. Ma to na celu zabezpieczenie przed wilgocią.

 10. Zamontuj lamele dociskając je do przymocowanych wcześniej listew montażowych. Opcjonalnie możesz użyć kleju montażowego wewnątrz frezu w lamelach. Zalecane jest to zwłaszcza podczas montażu lameli na suficie.

 11. Montaż zakończony!

Po zamontowaniu lameli możesz cieszyć się piękną i unikalną dekoracją Twojego wnętrza. W zależności od preferencji mogą być one montowane w różnych przestrzeniach: zarówno w mieszkaniach, domach, biurach, gabinetach lekarskich czy restauracjach. Bez względu w jakiej przestrzeni zostaną zamontowane, jedno jest pewne: w efektowny sposób ją ożywią i nadadzą jej wyjątkowego i oryginalnego stylu.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 1173 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-04-25
Jestem bardzo zadowolona z zakupu i obsługi, lamele przepięknie się prezentują. Gorąco polecam.
2022-04-21
Dobry kontakt. Miła obsługa. Zamówienie dotarło szybko.
pixel