Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zastosowanie lameli w meblach – czy je znasz?

2022-02-15
Zastosowanie lameli w meblach – czy je znasz?

Lamele do tej pory najczęściej wykorzystywane były na ścianach. Okazuje się, że równie efektownie wyglądają w połączeniu z meblami. Czy już poznałeś najgorętszy trend nadchodzących lat? Przedstawiamy różnorodne możliwości zastosowania lameli w meblach.

Nowoczesna dekoracja mebli kuchennych

Kuchnia jest jednym z najczęściej używanych pomieszczeń w domu, zwłaszcza jeśli jesteś entuzjastą gotowania lub smakoszem. Warto więc urządzić ją stylowo. Lamele ogromnie to ułatwiają. Pionowe formy optycznie powiększają kuchnię, która najczęściej jest niewielkim pomieszczeniem, wprowadzają rytm i wzbogacają ciekawą strukturą.

Lamelami można obudować szafki i wyspy kuchenne. Tworzy się z nich także ławki i oparcia krzeseł, wyróżniające się naturalnością i prostotą formy. Dobrym uzupełnieniem mebli kuchennych z lamelami są ścianki działowe z listew lamelowych do przepierzeń, estetycznie oddzielające przestrzeń roboczą od części jadalnej.

Elegancka powierzchnia szafy

Szafa z lamelami to wysmakowane estetycznie rozwiązanie dla współczesnych wnętrz. Zdecydowanie najlepiej lamele prezentują się na szafach przesuwnych i wnękowych, i właśnie w nich są najczęściej instalowane.

Niejednokrotnie część szafy pokryta jest listwami lamelowymi, a część – gładką okleiną lub lustrem, co daje interesujący efekt. Innym wariantem jest połączenie desek biegnących ukośnie lub poziomo z pionowymi, tworząc ciekawą graficznie kompozycję.

Finezyjny stolik kawowy

Tuż po meblach do siedzenia, stolik kawowy jest najważniejszym elementem w salonie. Poszukując odpowiedniego modelu, należy kierować się nie tylko gustem, ale i potrzebnym rozmiarem: długość stolika wynosić powinna 2/3 długości kanapy wypoczynkowej. Jego wysokość dostosowuje się do poziomu siedziska, zaś wymagana odległość od wypoczynku oscyluje między 30, a 40 cm.

Współcześnie dużą wagę przywiązuje się do tego, by wnętrze utrzymane było w jednolitej estetyce. Powtarzalność materiałów, deseni i barw pozwala odpocząć od nadmiaru bodźców. Stąd pomysł na to, by lameli używać nie tylko do ścian, które stają się dzięki nim bardziej eleganckie i wyciszone, ale i do produkcji mebli.

Designerski stolik kawowy Borneo, dostępny w 10 wariantach kolorystycznych, z łatwością dopasować można do lameli występujących w pomieszczeniu, kreując wyrafinowaną, harmonijną przestrzeń.

Niesztampowe komody i szafki

Pierwsze dziesięciolecie i początek lat 20. XXI wieku to czas fascynacji stylistyką minionych epok. Nie oznacza on bynajmniej ślepego naśladownictwa; vintage śmiało miesza się z nowoczesnością. Od powrotu do przeszłości o wiele milej widziane jest mrugnięcie do niej okiem: co mogłoby się nadawać do współczesnych, jakże praktycznych wnętrz?

Z opisanym powyżej wzorcem współgra moda na lamele, które nadają meblom wytworności, a jednocześnie są naturalne i ekologiczne. Piękne komody, szafki RTV i szafki rondo o łagodnie zaokrąglonych bokach z lamelami, nawiązujące stylistycznie do mid-century modern i art deco, idealnie wpasowują się w aktualne trendy i oczekiwania klientów.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 1173 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-04-15
Szybka realizacja zamówienia, dodatkowy rabat na kolejne zakupy. Polecam
2022-04-13
Polecam, szybka realizacja i dobry produkt
pixel