Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wybór drzwi wewnętrznych - nie popełniaj tych błędów!

2021-03-29
Wybór drzwi wewnętrznych - nie popełniaj tych błędów!

Wydawać by się mogło, że wybór właściwych drzwi do wnętrza nie powinien stwarzać większych problemów. Tymczasem często zdarza się, że remont się przedłuża, bo okazało się, że zakupione skrzydła nie spełniają dobrze swojej funkcji. Najczęstsze pomyłki dotyczą bardzo prozaicznych spraw, takich jak choćby rozmiar skrzydła. Ważne jest, aby przed zamówieniem konkretnego modelu upewnić się, że będzie on spełniał oczekiwania inwestora tak pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

Błąd nr 1 – źle wymierzone skrzydło

Właściwy rozmiar drzwi to podstawa, jednak nadspodziewanie często zdarza się, że podczas sporządzania pomiarów wnęki drzwiowej nie uwzględnia się wymiarów ościeżnicy. To błąd częsty, a jednocześnie dość trudny do naprawienia, bo w najbardziej skrajnych przypadkach może wymagać powiększenia otworu drzwiowego, a to dużo dodatkowej pracy i kosztów. Wielu ludziom zdarza się też zamówienie drzwi zbyt małych. W takich przypadkach pozostaje zmniejszyć nieco otwór, ale należy upewnić się, że odbędzie się to bez straty dla komfortu użytkowania skrzydła.

Skrzydło Drzwiowe LAGUNA

Błąd nr 2 – niedopasowanie drzwi pod względem estetyki

Drzwi stanowią bardzo ważny element wyposażenia, ale też wystroju każdego pomieszczenia. Jeśli nie są dopasowane do niego stylem i kolorystyką, to – mówiąc kolokwialnie – będzie to mocno zgrzytało. Kupujący nierzadko skuszeni wyjątkowo atrakcyjną promocją decydują się na zakup skrzydeł nie do końca zgodnych z koncepcja wystroju, a po założeniu drzwi okazuje się, że kompletnie one do wnętrza nie pasują i konieczne jest albo ich przemalowanie (które przecież nie zawsze jest możliwe), albo zakupienie nowych drzwi (wtedy z oszczędności zostają nici).

Błąd nr 3 – gdy wygląd drzwi ma największe znaczenie

Drzwi mają nam służyć lata. Nawet najpiękniejsze skrzydło, które jest wyprodukowane z wykorzystaniem materiałów słabej jakości, przestanie cieszyć nasze oczy szybciej, niż można by się spodziewać. Tego rodzaju produkty szybciej się zużywają, są mniej odporne na odbarwienia i uszkodzenia, a zatem zwyczajne, codzienne użytkowanie odbije się na ich wyglądzie naprawdę w mgnieniu oka. Pierwszą rzeczą, na którą powinno się zwracać uwagę przy wyborze drzwi, powinna być zatem ich jakość. Im lepsze, trwalsze, bardziej nowoczesne materiały, tym większa szansa, że drzwi nawet po dekadzie użytkowania nadal będą prezentować się atrakcyjnie.

Błąd nr 4 – zły kierunek otwierania drzwi

Skrzydło lewe, czy prawe – to jedna z podstawowych kwestii do rozważenia przed zakupem drzwi do mieszkania. Ma to kolosalne znaczenie dla komfortu codziennego użytkowania. Już na etapie projektów wszystkie drzwi powinny zostać dokładnie oznaczone. To w dużej mierze od ich typu zależy, jakie sprzęty i meble będą mogły zostać wykorzystane w konkretnym pomieszczeniu.

W kwestiach technicznych dotyczących wyboru skrzydeł drzwiowych do mieszkania zawsze warto poradzić się fachowców. Mogą oni otworzyć na oczy na kwestie, o jakich sami byśmy nie pomyśleli. Zapraszamy też do naszej zakładki z najczęściej zadawanymi pytaniami. Być może odpowiedzi uchronią Cię przed popełnieniem niektórych błędów.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 1184 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-04-25
Jestem bardzo zadowolona z zakupu i obsługi, lamele przepięknie się prezentują. Gorąco polecam.
2022-04-12
Ok
pixel