Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Stylowy pokój dziecięcy - jak go urządzić?

2021-04-12
Stylowy pokój dziecięcy - jak go urządzić?

Pokój dziecięcy to miejsce zupełnie wyjątkowe. To mikrokosmos i tajemniczy świat, w którym maluchy odkrywają i rozwijają swoje pasje, uczą się, czytają, odpoczywają, bawią się z przyjaciółmi i marzą. Ważne jest, by w swoich czterech kątach czuły się naprawdę komfortowo, swobodnie i dobrze. Taką przestrzeń można stworzyć, korzystając z nowoczesnych rozwiązań i produktów dostępnych na rynku, ale przede wszystkim warto kierować się tym, co podpowiadają i co chciałyby mieć w swoim małym królestwie nasi milusińscy.

Odpowiednie meble w pokoju dziecięcym to podstawa

Dzieci potrzebują różnych mebli, w zależności od tego, w jakim są wieku. Dla kilkulatków, które nie uczęszczają jeszcze do szkoły, najważniejsze jest to, aby miały w swoim pokoju jak najwięcej miejsca do zabawy i aby miały łatwy dostęp do swoich zabawek, książek czy kolorowanek. W pokojach dla mniejszych dzieci meble powinny być niższe. Najlepiej sprawdzają się długie szafki i komody, na których maluchy mogą ustawiać swoje skarby i które mają wystarczająco dużo miejsca wewnątrz na to, by pochować w nich ubrania. Im dzieci starsze, tym więcej potrzebują wygodnej przestrzeni do nauki. Dla pociech w wieku szkolnym nieodzownym meblem w ich pokoju powinno być duże, wygodne biurko z dodatkowymi półkami na książki, zeszyty i inne pomoce naukowe.

Wygodne łóżko – obowiązkowe!

Oczywiście w żadnym dziecięcym pokoju nie powinno zabraknąć wygodnego łóżka. Jeśli tylko przestrzeń na to pozwala, warto zainwestować w duże łóżka z materacem. Ostatnimi czasy furorę robią modele z ramą w kształcie domku. Można je ozdobić lampkami, tkaninami, girlandami, albo powiesić na daszku modele samolotu, miniaturę układu słonecznego lub inną zabawkę zgodną z zainteresowaniami dziecka. W mniejszych pokojach sprawdzić mogą się z kolei nowoczesne meble, pełniące w ciągu dnia funkcję biurka a po złożeniu przemieniające się w wygodne miejsce do spania.

Oryginalne dekoracje w pokoju dziecięcym – co powiesz na lamele?

Jaskrawe kolory i chaotyczne dekoracje to nie jest to, co dzieci lubią najbardziej. Zbyt intensywne barwy nie sprzyjają koncentracji i mogą powodować rozdrażnienie bądź nadmierne pobudzenie. Warto zatem wprowadzić do pokoju dziecka stonowane barwy – pastele na ścianach, naturalne materiały i drewno oraz delikatne tkaniny. Aby urozmaicić wygląd dziecięcego kącika, można pomyśleć np. o zamocowaniu na ścianie specjalnych lameli, które dają ogromne możliwości aranżacyjne. Bardzo ciekawie wyglądają one, jeśli położy się je na jednej ścianie. Tworzą coś na kształt przestrzennej rzeźby, która pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale też praktyczną. Mogą zostać wykorzystane do powieszenia obrazków lub zdjęć. Można też zamocować na nich elementy łóżka albo oświetlenie. Można wreszcie – przy odpowiedniej konfiguracji i ustawieniu – zrobić z nich oryginalne półki na małe bibeloty. Oferta dotycząca artykułów do wystroju i wyposażenia dziecięcych pokoi stale się wzbogaca i naprawdę nietrudno jest znaleźć coś ciekawego, oryginalnego i nietuzinkowego. Wszystko po to, by nasze pociechy mogły poczuć się naprawdę wyjątkowe.

 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 1173 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-04-13
.
2022-04-12
Ok
pixel