Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Montaż drzwi – w jakie akcesoria warto się zaopatrzyć?

2020-10-12
Montaż drzwi – w jakie akcesoria warto się zaopatrzyć?
Zacznijmy od tego, że nie polecamy samodzielnego montażu drzwi, jeśli nie ma się absolutnej pewności, że zrobimy to jak należy. W przypadku tego rodzaju prac precyzja i dokładność są niezwykle istotne, bo bezpośrednio przekładają się na komfort użytkowania danego pomieszczenia. Źle osadzone drzwi mogą się otwierać i zamykać samodzielnie. Mogą też powstawać pomiędzy nimi a ścianą nieszczelności, przez które uciekać będzie ciepłe powietrze. Wiele rzeczy może pójść nie tak, więc jeśli nie czujemy się na siłach, wezwijmy fachowca.

ABC montażu drzwi

Remont zawsze wiąże się z brudnymi pracami i ryzykiem uszkodzenia już zamontowanych sprzętów. Między innymi z tego względu drzwi należy montować pod sam koniec prac wykończeniowych. Dzięki temu da się uniknąć szpecących zarysować, trudnych od usunięcia zabrudzeń, czy eliminujących drzwi z użytku wgnieceń i uszkodzeń. Pół biedy, jeśli skrzydło, które kupiliśmy, kosztowało kilkaset złotych, ponieważ taka strata jest jeszcze do „przebolenia”, ale jeśli zainwestowaliśmy sporo pieniędzy w drzwi z drogich materiałów, robione na specjalne zamówienie, to sprawa wygląda już mniej wesoło.

Decydując się na samodzielny montaż drzwi, jesteśmy zdani na swoje umiejętności, ale jeśli chodzi o sprawy techniczne, warto zaufać producentowi, który do każdego kompletu dodaje stosowną instrukcję. Należy bardzo sumiennie stosować się do zamieszczonych tam zaleceń. Dzięki temu większe jest prawdopodobieństwo, że uda się bez większego problemu osadzić drzwi i że ich użytkowanie będzie spełniało nasze oczekiwania. Poza tym jeśli nie wykonamy krok po kroku wszystkich zadań, jakie zamieszczone są w instrukcji, producent może nie uznać ewentualnej reklamacji.

Drzwi Wewnątrzklatkowe Flesz

Jakie sprzęty przygotować przed montażem drzwi?


Aby uniknąć nerwowych poszukiwań i stresujących sytuacji, kiedy to obciążeni całym ciężarem drzwi, nagle zdajemy sobie sprawę, że nie mamy na podorędziu niezbędnych do dalszych prac akcesoriów, wszystkie sprzęty najlepiej jest przygotować sobie z odpowiednim wyprzedzeniem. Wśród akcesoriów, bez których nie można obejść się przy okazji montażu drzwi, wymienić należy m.in. plastikowe bądź drewniane kliny, które są niezbędne do osadzenia futryny. Dalsze w kolejności są wkręty lub dyble, za pomocą których zamocujemy futrynę w ścianie oraz wiertarka, niezbędna do ich przywiercenia. Potrzebne będą również śrubokręty i młotek oraz taśma malarska i pianka montażowa. Dzięki taśmie skutecznie zabezpieczymy ściany przez zabrudzeniami i uszkodzeniami, zaś pianka pomoże dokładnie uszczelnić szparę między ościeżnicą a murem.

Trzeba podkreślić, że o ile do samego montażu powyższe akcesoria wystarczą, o tyle do obrobienia przestrzeni wokół nich już nie. Założone drzwi trzeba przecież opracować – zaszpachlować, zatynkować, wygładzić i zamalować. Dla zwiększenia walorów estetycznych drzwi można także pomyśleć o ozdobieniu ich tak zwaną koroną, jednak jest to rozwiązanie odpowiednie raczej dla klasycznych modeli z ozdobnym frezowaniem.

Drzwi Wewnątrzklatkowe Maria Artelis
Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 1184 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-04-21
Dobry kontakt. Miła obsługa. Zamówienie dotarło szybko.
2022-04-19
Natychmiastowa realizacja!
pixel