Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Małe pomieszczenia – jakie drzwi wybrać?

2021-03-22
Małe pomieszczenia – jakie drzwi wybrać?

Większość ludzi chciałaby mieszkać w przestronnych domach, w których każde pomieszczenie miałoby dużą powierzchnię i wszyscy domownicy mieli dla siebie osobne, spore pokoje. Rzeczywistość jest jednak nieco inna. Przeciętna wielkość mieszkania w Polsce wynosi – w zależności od źródeł, na które się powołujemy – od około 50 do około 70 metrów kwadratowych. Czy to dużo, czy nie? Wszystko zależy od liczby domowników. W przypadku, gdy nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią, można ja zagospodarować i zaaranżować tak, by mieszkało się w niej dobrze. Niemałą rolę mają tu do odegrania drzwi.

Drzwi do niewielkich pomieszczeń – na co zwrócić uwagę?

Wybierając drzwi do małych pomieszczeń, chcemy, aby nie pomniejszały one optycznie i tak już niewielkiego pokoju. Istnieją w tym zakresie niezawodne rozwiązania, które warto wdrożyć, aby cieszyć się względnie otwartą i komfortową przestrzenią.

W niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się skrzydła w jasnych kolorach. Mogą to być jednolite drzwi w odcieniach bieli, beżu, kości słoniowej itp., albo takie z dekorem gatunków drewna o jasnym wybarwieniu (sosna, jesion, orzech itd.). To, że jasne kolory optycznie powiększają wnętrze, jest powszechnie wiadome. Dodając wnętrzu lekkości, jednocześnie czynią je bardziej przytulnym i przyjaznym.

Skrzydło Drzwiowe MODERN

Drzwi z przeszkleniami do małych pomieszczeń

Produktem, który warto wziąć pod rozwagę, gdy ma się niewiele miejsca do zagospodarowania, są drzwi z przeszkleniami. Dostęp światła dziennego jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia i samopoczucia, a w niewielkich mieszkaniach bywa z tym różnie. Jeśli okna w pokojach są nieduże, to trzeba je dodatkowo doświetlać. Dzięki drzwiom z przeszkleniami do wnętrza będzie docierać światło dzienne nie tylko poprzez znajdujące się tam okno, ale też i to, które obecne jest w przedpokoju, korytarzu i innych częściach domu. Opcji do wyboru jest sporo. Można wybrać skrzydła z dużym, zajmującym większą część przeszkleniem, albo drzwi, w które wmontowane zostały transparentne panele w mniejszych rozmiarach. Obawy co do tego, że drzwi z przezroczami nie zapewniają poczucia intymności, w wielu przypadkach są nieuzasadnione. Do wypełnienia stosuje się mleczne szkło lub inne tworzywa, dzięki czemu światło dociera do wnętrza, ale z zewnątrz nie widać, co dokładnie dzieje się w środku.

Drzwi przesuwne do niewielkich wnętrz

Kolejnym sprytnym sposobem na zachowanie jak największej przestrzeni w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni jest zamontowanie drzwi przesuwnych. Podczas otwierania poruszają się one po szynie zamontowanej na ścianie lub suficie, albo wręcz w ścianie. Warto zwrócić uwagę na możliwość ich montażu w systemie naściennym – to pozwala umieścić je za specjalnie do tego przeznaczoną listwą maskującą o eleganckim designie.

 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 1184 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-04-13
Polecam, szybka realizacja i dobry produkt
2022-04-13
Wszystko w jak najlepszym porządku. bardzo dobry kontakt ze sklepem. Wszystkie informacje na temat zamówienia udzielane na bieżąco.
pixel