Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lamele – jak wykorzystać je w mieszkaniu i biurze?

2021-01-04
Lamele – jak wykorzystać je w mieszkaniu i biurze?

Lamele to jeden z najgorętszych wnętrzarskich trendów. Coraz chętniej i częściej wykorzystywane są nie tylko w sklepach, biurach, restauracjach, kawiarniach i innych lokalach użytkowych, ale też w domach i mieszkaniach. Jakie są najciekawsze propozycje na ich wykorzystanie? Prezentujemy warte uwagi propozycje.

Lamele na ścianę w nowoczesnym biurze

Biuro, aby było profesjonalne i robiło wrażenie na odwiedzających je interesantach, klientach i współpracownikach, musi być nie tylko dobrze wyposażone, mądrze zaprojektowane i przyjazne dla pracowników. Powinno również czymś się wyróżniać i być stylowe, aby nie przypominało wielu innych, projektowanych według jednego szablonu wnętrz. Ciekawym sposobem na uczynienie przestrzeni biurowej bardziej wyjątkową i elegancką jest zastosowanie na ścianach lameli, czyli wąskich deseczek wykonanych z drewna bądź innych drewnopochodnych materiałów. Dobrze będą prezentować się np. na ścianie za biurkiem w gabinecie prezesowskim albo w pomieszczeniach przeznaczonych dla wyższej kadry menadżerskiej bądź na szkolenia. Można z ich wykorzystaniem stworzyć ciekawą aranżację w rodzaju rzeźby 3D albo po prostu zamontować je na całej wysokości. Niektórzy decydują się na powieszenie na nich drobnych ozdób lub dyplomów, certyfikatów itp.

Złoty Lazur - Lamele Premium 3D - Panele ozdobne ścienne akustyczne pionowe

Salon w stylu skandynawskim – postaw na lamele

Styl skandynawski to jeden z ulubionych styli wnętrzarskich wielu ludzi. Cenimy go za jego przytulność, naturalne materiały oraz to, że daje bardzo dużo swobody i możliwości, jeśli chodzi o aranżację. Drewniane lamele wpisują się w niego idealnie. Mogą służyć jako dekoracja ścienna, na której można powiesić galerię rodzinnych zdjęć, ulubione rośliny, obrazy lub rysunki dzieci. Mogą też pełnić rolę przepierzenia pomiędzy salonem a resztą domu (np. gdy salon połączony jest z kuchnią), a więc można dzięki nim stworzyć intymny wypoczynkowy kąt dla całej rodziny. Zamontowanie lameli jest także dobrym rozwiązaniem, gdy ma się niewielką przestrzeń do dyspozycji, a chce się – nie ograniczając jej optycznie – wydzielić różne strefy, np., taką do pracy lub czytania.

Dąb Naturalny Santana - Lamele Premium 3D - Panele ozdobne ścienne akustyczne pionowe

Lamele w restauracji

Restauracje i innego rodzaju lokale gastronomiczne to kolejny przykład wnętrz, w których lamele doskonale się sprawdzają. O tym, czy klienci czują się w nich dobrze i chętnie do nich wracają, decyduje nie tylko dopracowane menu, ale też klimat i wystrój. Ważne, żeby można było się w nich czuć dobrze i komfortowo. Popularne restauracje nie mogą narzekać na brak klientów, ale żeby zapewnić gościom poczucie intymności, warto pomyśleć o wydzieleniu przestrzeni przy poszczególnych stolikach bądź sekcjach. Lamele nadają się do tego idealnie. Co więcej, lamele będą świetnym elementem dekoracyjnym. Można zamontować je przy barze albo oddzielić nimi sekcję przeznaczoną dla obsługi.

Możliwości wykorzystania lameli jest oczywiście znacznie więcej. W porozumieniu z doświadczonymi architektami i dekoratorami wnętrz można stworzyć unikatowe projekty w bardzo różnym stylu.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 1173 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-04-19
Natychmiastowa realizacja!
2022-04-12
Ok
pixel