Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kiedy warto zdecydować się na montaż drzwi do salonu?

2020-12-21
Kiedy warto zdecydować się na montaż drzwi do salonu?

W kwestii montażu drzwi do salonu zdania są podzielone. Istnieją przypadki, kiedy nie jest to konieczne, ale są też sytuacje, gdy drzwi do salonu okazują się bardziej niż przydatne. O tym, czy warto je zakładać, decyduje wiele czynników.

Kiedy warto zamontować drzwi do salonu?

Nie wszyscy mają taki komfort, że salon służy jedynie do wypoczynku i spędzania czasu w gronie rodzinnym bądź towarzyskim. Bywa tak, że salon pełni jednocześnie funkcje sypialni rodziców albo pomieszczenia, w którym wykonujemy swoje obowiązki zawodowe. Trudno zatem zaprzeczyć, że drzwi, którymi można się odgrodzić od reszty domowników, by zapewnić sobie odrobinę spokoju, ciszy i prywatności, są w takich wypadkach koniecznością. Ponadto nie każdy lubi, gdy z salonu widać kurtki, płaszcze i inne elementy znajdujące się w przedpokoju. Drzwi rozwiązują ten problem.

Dla mieszkańców bloków dużym problemem może być także to, że wejście do salonu prowadzi bezpośrednio z niewielkiego przedpokoju. Częste wchodzenie i wychodzenie z mieszkania a także hałasy dobiegające z klatki schodowej mogą powodować dyskomfort. Drzwi do salonu mogą zatem chronić przed wychłodzeniem pomieszczenia oraz innego rodzaju niedogodnościami.

Co, jeśli nie chce się mieć drzwi na stałe?

Jeśli potrzeba posiadania drzwi w salonie jest jedynie doraźna (np. z powodu przyjazdu gości), to istnieje rozwiązanie, które sprawi, że przestrzeń na co dzień będzie otwarta, a skrzydło drzwiowe nie będzie zajmowało dodatkowego miejsca. Tym rozwiązaniem są…drzwi przesuwne. Ich ogromną zaleta jest to, że dzięki nim można „ocalić” otwartą przestrzeń, a w razie potrzeby oddzielić salon od reszty mieszkania. Co prawda, nie są one tak szczelne jak drzwi montowane w tradycyjny sposób, ale skoro mają nam służyć tylko doraźnie, to nie jest to duży mankament.
Drzwi Przesuwne MODERN
Drzwi Przesuwne LUNA

Czy w domu wolnostojącym drzwi do salonu to konieczność?

W sytuacji, o której była mowa wcześniej, czyli kiedy salon służy wyłącznie do spotkań rodzinnych i towarzyskich, montaż drzwi wydaje się zbędny. W domach wolnostojących zazwyczaj przy wejściu znajduje się tzw. wiatrołap, który ogranicza przechodzenie chłodnego powietrza do wnętrza, przejmując tym samym rolę drzwi wewnętrznych. Jeśli zatem gust i potrzeby właścicieli nie uwzględniają posiadania osobnego skrzydła do salonu, wstawianie go wydaje się zbędne. Otwarta przestrzeń zawsze jest bardziej reprezentacyjna, a i codzienne użytkowanie o wiele bardziej komfortowe – bez konieczności częstego zamykania i otwierania drzwi, domownikom zwyczajnie łatwiej jest się poruszać po domu.

Kompromisem pomiędzy drzwiami zamontowanymi na stałe a potrzebą posiadania otwartego salonu mogą być drzwi przesuwne, rozsuwane na boki. Taki model jest niezwykle elegancki i dodaje wnętrzu pewnego uroku. Jak zatem widać, dostępne obecnie rozwiązania pozwalają uczynić zadość gustom wszystkich inwestorów.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 1173 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-04-25
Jestem bardzo zadowolona z zakupu i obsługi, lamele przepięknie się prezentują. Gorąco polecam.
2022-04-20
Wszystko super!
pixel