Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie drzwi do sypialni wybrać – podpowiadamy

2020-11-09
Jakie drzwi do sypialni wybrać – podpowiadamy

Choć istnieją pewne uniwersalne wskazówki dotyczące wyboru drzwi do sypialni, to jednak gdy przychodzi do decyzji o zakupie konkretnego modelu, górę biorą zawsze indywidualne preferencje. Wygląd drzwi – choć ważny – nie jest najistotniejszą kwestią, bo to nie on będzie decydował o naszym komforcie. Na co zatem warto zwrócić uwagę? O tym poniżej.

Sypialnia – wpuść więcej światła!

Bywają sypialnie źle doświetlone, mające niewielkie okna, albo takie, do których na skutek rozplanowania mieszkania dochodzi niewiele światła słonecznego. W takich przypadkach konieczne okazuje się doświetlenie tego wnętrza. Wbrew pozorom, wybór przeszklonych drzwi wcale nie musi oznaczać rezygnacji z poczucia intymności. Wręcz przeciwnie – producenci drzwi pozostawiają do wyboru wiele możliwości, które gwarantują poczucie kameralności i prywatności. Mleczne szkło świetnie przepuszcza światło a jednocześnie rozmywa kontury na tyle, żeby zapewnić odpowiedni nastrój wewnątrz.

Skrzydło Drzwiowe CORTICA

Jeśli relaks, to w ciszy

W sypialni przede wszystkim odpoczywamy, a do tego potrzebne są odpowiednie warunki. Chyba niewiele jest osób, którym podczas snu czy drzemek nie przeszkadzałyby dochodzące z innych pomieszczeń hałasy. Poranna krzątanina innych członków rodziny, dźwięki dochodzące z kuchni czy salonu potrafią skutecznie wybudzić ze snu i spowodować tym samym irytację. Można się przed tym ustrzec, jeśli pomyśli się zawczasu o odpowiedniej izolacji akustycznej sypialni. Zapewnią ją bez wątpienia właściwe drzwi. Chodzi o to, by skrzydło miało dodatkowe uszczelki, ale też by było odpowiednio zamontowane. Wszystkie szczeliny, szczególnie te znajdujące się u dołu, ułatwiają przedostawanie się dźwięków do wewnątrz. Klucz zatem w tym, by kupić odpowiedni model i dobrze go zamontować.

Niestandardowe rozwiązania w niestandardowych wnętrzach

Drzwi do sypialni nie muszą prowadzić jedynie na korytarz. Nierzadko jest tak, że sypialnia posiada dostęp do osobnej łazienki. Czy w takim przypadku konieczne jest montowanie tradycyjnego skrzydła? Niekoniecznie! Aby zaoszczędzić sobie nieco przestrzeni i uczynić charakter wnętrza lżejszym, warto postawić na przykład na drzwi harmonijkowe bądź przesuwne. Są one bardzo przyjemne w użytkowaniu i o wiele łatwiejsze w montażu, niż tradycyjne drzwi ramiakowe. Jest to zatem dobre rozwiązanie w sytuacjach, kiedy plany zagospodarowania wnętrza zmieniły się w trakcie remontu i założenie ościeżnicy wiązałoby się z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych prac remontowych.

Drzwi Przesuwne MODERN

Jednolitość estetyczna ma znaczenie przy wyborze drzwi do sypialni

Poza względami funkcjonalnymi, trzeba także zwrócić uwagę na jakość i staranność wykonania oraz walory estetyczne wybranego modelu drzwi do sypialnie. Jego styl musi korespondować z charakterem nie tylko samego wnętrza, ale też reszty mieszkania czy domu. Najlepiej jest, jeśli wszystkie drzwi w naszych czterech katach są takie same, choć wiemy, że takie rozwiązanie nie zawsze wchodzi w grę. Ważne, by skrzydło prowadzące do sypialni miało wygląd, który będzie sprzyjał relaksowi i ukoi nas po ciężkim dniu.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 1173 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-04-21
Dobry kontakt. Miła obsługa. Zamówienie dotarło szybko.
2022-04-13
.
pixel