Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie drzwi do firmy wybrać?

2021-12-27
Jakie drzwi do firmy wybrać?

Ktokolwiek nie przekracza progu Twojej firmy, w pierwszej kolejności zwraca uwagę na drzwi. Stąd wybór drzwi do firmy, zarówno tych wejściowych, jak i tych wewnętrznych, jest kluczowym elementem tworzenia dobrego wizerunku przedsiębiorstwa. Które drzwi będą najlepsze dla Twojego przedsiębiorstwa? Podpowiadamy.

Krok pierwszy. Jak wybrać drzwi wejściowe do firmy?

Wybór drzwi wejściowych nie może być zaniedbany, ponieważ oddzielają one firmę od niepożądanych wpływów z zewnątrz. Jest kilka czynników, które należy rozważyć przed zakupem: powinny być trwałe, odporne na ogień, dźwiękoszczelne, a przede wszystkim spełniać swoją podstawową funkcję, jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa. Oczywiście wygląd i możliwość podłączenia do nowoczesnych technologii również mają znaczenie.

Drzwi wejściowe do firmy – wielkość

Drzwi wejściowe muszą być duże, tak by mogli przez nie przejść kurierzy z paczkami i by łatwo było przenieść przez nie meble i inne większe przedmioty. Powinny mieć co najmniej 200 cm wysokości i 90 cm szerokości w świetle otworu. Wskazane, by otwór w murze był o 10 cm szerszy i wyższy, czyli miał wymiary 100 x 210 cm.

Drzwi wejściowe do firmy – materiał

Większość drzwi wejściowych ma konstrukcję warstwową składającą się z ramy z metalowym wzmocnieniem, izolacji cieplnej i zewnętrznej powłoki z drewna, tworzywa sztucznego, aluminium lub stali.

Drzwi plastikowe zdobywają punkty dzięki najniższej cenie zakupu, drzwi drewniane zachwycają naturalnym słojowaniem, zaś drzwi aluminiowe i stalowe wygrywają pod względem właściwości termoizolacyjnych i odporności na włamanie. Można również znaleźć drzwi łączące dwa materiały, na drewno i aluminium, jak te eleganckie drzwi wewnątrzklatkowe Caldo.

Krok drugi. Jak wybrać drzwi do biura?

W biurze niezbędne są cisza i spokój potrzebne do pracy, dlatego drzwi do firmy muszą zapewniać izolację akustyczną. Najlepiej, by ich kolor i styl pasował do podłogi i mebli, tak, by nie rozpraszały uwagi. Wybór powinien również korespondować z profilem rynkowym i wizualną koncepcją firmy. W kancelarii adwokackiej znakomicie prezentować się będą drewniane drzwi obite skórą lub frezowane drzwi mahoniowe, gdy w firmie informatycznej lepiej sprawdzą się drzwi metalowe lub takie z dużą ilością przeszkleń, jak designerskie drzwi bezprzylgowe Dorado.

Drzwi do firmy – z przeszkleniami czy bez?

Do przestrzeni biurowej chętnie wybierane są drzwi szklane, które świetnie wyglądają i pasują do nowoczesnych powierzchni. Cechuje je jednak względnie niska izolacja akustyczna. Lepsze parametry akustyczne wykazują drzwi z przeszkleniem.

Drzwi z pojedynczymi przeszkleniami, np. Dorado Golddoor, będą dobre do pomieszczeń socjalnych, gdzie niezbędna jest intymność, ale i możliwość zerknięcia, kto w danym momencie tam przebywa.

Odrębnym przypadkiem jest gabinet szefa: drzwi do niego mają zwykle bardziej reprezentacyjny charakter, a jednocześnie zapewniają prywatność, niezbędną w rozmowach z kontrahentami czy pracownikami. Najczęściej nie mają one żadnych przeszkleń.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 1173 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-04-20
Wszystko super!
2022-04-13
.
pixel