Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gruntowny remont mieszkania – o czym nie zapomnieć?

2022-04-22
Gruntowny remont mieszkania – o czym nie zapomnieć?

Każdy, kto szykuje się do gruntownego remontu mieszkania, powinien zacząć od opracowania solidnego planu. Oczywiście nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich niespodzianek, jakie czekają nas podczas tego przedsięwzięcia, ale na większość rzeczy jesteśmy się w stanie przygotować. Jeśli nie mamy większego doświadczenia w nadzorowaniu tego rodzaju projektów, warto poprosić o pomoc fachowców albo skonsultować się z przyjaciółmi bądź znajomymi, którzy mieli już z tak szeroko zakrojonymi pracami do czynienia.

Kilka pytań, które trzeba sobie zadać przed remontem

Remont mieszkania, szczególnie taki zakrojony na szeroką skalę, to spore obciążenie dla domowego budżetu. Aby mieć pewność, że nie wydamy na niego więcej, niż jesteśmy w stanie, powinniśmy dokładnie przemyśleć zakres prac. Trzeba zastanowić się na przykład nad koniecznością wymiany instalacji gazowej i elektrycznej, wymianą okien, remontem ścian i podłogi oraz ewentualnymi zmianami w samej konstrukcji i rozkładzie mieszkania. Gdy zależy nam na oszczędnościach, warto skonsultować się z fachowcami, by ocenili, które elementy da się „odratować”, a z którymi rozstać trzeba się koniecznie. Gdy już wiemy, ile pieniędzy będzie trzeba przeznaczyć na prace najważniejsze, łatwiej będzie zaplanować wydatki związane z zakupem nowych mebli, sprzętów i dodatków.

Kolejność prac jest bardzo ważna

Aby remont przebiegał możliwie sprawnie i szybko, warto trzymać się sprawdzonej kolejności poszczególnych prac. Na „pierwszy ogień” – co dość oczywiste – powinny iść prace konstrukcyjne, czyli m.in. wyburzenia i stawianie nowych ścian, wykonanie sufitów podwieszanych czy zabudowa rur. W dalszej kolejności należy zająć się pracami instalacyjnymi, które są konieczne, jeśli wymiany, modernizacji lub całkowitej przebudowy wymagają instalacje gazowe, elektryczne bądź CO. Gdy ten etap mamy już za sobą, nadchodzi odpowiednia pora na wymianę okien lub wykonanie niezbędnych prac naprawczych, jeśli na zakup nowych okien się nie zdecydowaliśmy. Następnie można zabrać się za prace naprawcze (np. wygładzenie powierzchni ścian i przygotowanie ich do malowania albo odświeżenie posadzek i podłóg). Przedostatnim etapem jest wykończenie sufitów ścian i podłóg, a na finał zostawiamy prace montażowe, takie jak mocowanie gniazd i kontaktów, podłączanie sprzętów oraz składanie mebli.

W dobrą jakość warto inwestować

Remonty przeprowadza się po to, by móc przez długi czas cieszyć się efektami ciężkiej pracy. Podkreślamy – przez długi czas. Aby tak być mogło, trzeba sięgać po produkty dobrej jakości. Dotyczy to zarówno wszystkich materiałów budowlanych i wykończeniowych, jak i wyposażenia. Szukając sprawdzonych i zaufanych producentów, warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez naszą firmę. Asortyment obejmuje duży wybór drzwi, parapetów, mebli, paneli, listew przypodłogowych i lameli. Stawiamy na jakość, ale ważne jest dla nas również to, aby nasze produkty były przystępne pod względem cenowym.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 1173 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-04-20
Wszystko super!
2022-04-19
Natychmiastowa realizacja!
pixel