Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Drzwi do pokoju nastolatka – jakie sprawdzą się najlepiej?

2021-02-15
Drzwi do pokoju nastolatka – jakie sprawdzą się najlepiej?

Urządzanie pokoju nastolatka nie jest łatwym zadaniem, bo wymaga kompromisu pomiędzy oczekiwaniami i upodobaniami młodego człowieka, a praktycznym podejściem do sprawy jego rodziców. Należy zatem szukać takich rozwiązań, które sprawią, że obie strony będą zadowolone. Jak to wygląda w przypadku wyboru drzwi do pokoju młodej osoby?

Drzwi do pokoju nastolatka - na co zwracać uwagę?

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, na jaki powinno zwrócić się uwagę podczas wybierania drzwi do pokoju nastolatka, jest ich trwałość i wytrzymałość. Muszą one być na tyle solidne, by wytrzymać trzaskanie (tak, tak, jak wiemy, trzaskanie drzwiami nastolatkom zdarza się dość często), ale też dodatkowe obciążenia. Nierzadko drzwi w pokoju nastolatka pełnią też dodatkową funkcję wieszaka. Jeśli zamontuje się na nich kołeczek z haczykiem, można na nich wieszać kurtki, torby sportowe, plecaki albo różnego rodzaju dekoracje bliskie gustom naszych dorastających pociech. Skrzydła drzwiowe powinny zatem być wykonane z dobrej jakości materiałów i być solidnie wykonane.

Skrzydło Drzwiowe SECRET

Co z przeszkleniami?

To, czy dziecko chce mieć przeszklone, czy całkowicie zabudowane drzwi, to kwestia czysto indywidualna. Warto jednak zastanowić się, jakie rozwiązanie będzie dla niego najlepsze ze względów praktycznych. Jeśli do pokoju nastolatka dociera niewiele dziennego światła, to świetliki w drzwiach pomogą dodatkowo doświetlić całe pomieszczenie. Jak wiadomo, dostęp do światła jest ważny nie tylko dla dobrego samopoczucia, ale też dla zapewnienia odpowiedniego poziomu komfortu podczas nauki, czytania czy po prostu odpoczynku.

Skrzydło Drzwiowe MODERN

Nastolatki są wyczulone na punkcie posiadania własnej, intymnej przestrzeni, dlatego przeszklone drzwi mogą nie spotkać się z ich aprobatą. Warto wtedy przypomnieć im, że szyby w takich drzwiach przepuszczają jedynie światło, ale nie są przezroczyste, więc nie widać, co dzieje się w środku.

Kolorystyka drzwi do pokoju nastolatka

Dobór koloru drzwi to także kwestia gustu. Zazwyczaj podczas wybierania kolorystyki drzwi kierujemy się tym, aby była ona spójna z odcieniem podłogi czy ram okiennych. W przypadku pokoju dla nastolatka takie kryterium może nie okazać się decydujące. Nawet jeśli w naszej opinii wybrany model nie do końca będzie pasował do całego wnętrza, to warto ustąpić swojemu dziecku. W końcu pokój nastolatka ma być dla niego azylem i miejscem, w którym czuje się swobodne, bezpiecznie i w którym to on decyduje.

Praktyczność drzwi

Nastolatek zaangażowany w wybór drzwi do swojego pokoju raczej nie będzie zastanawiał się nad tym, czy łatwo będzie utrzymać je w czystości, ale jego rodzic już na pewno. Nowoczesne technologie, materiały zabezpieczające i innego rodzaju rozwiązania powodują, że drzwi są odpowiednio chronione przed wilgocią, więc można bez obaw przemywać je wilgotną ściereczką. Ważne, by były starannie zmontowane, tak aby woda nie miała szansy przedostać się do wewnątrz i dokonać szkód w konstrukcji skrzydła.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 1173 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-04-20
Wszystko Ok. Towar przyszedł
2022-04-13
.
pixel