Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Domowe biuro – jak je urządzić?

2021-07-12
Domowe biuro – jak je urządzić?

Nasz styl życia zmienia się i coraz więcej osób zostaje w domu, aby pracować. Rośnie popularność freelancingu i pracy zdalnej, co oznacza konieczność organizowania przestrzeni biurowej w domu. Aby zapewnić sobie skupienie i maksimum motywacji, najlepiej stworzyć miejsce dedykowane pracy, które będzie jednocześnie praktyczne i estetyczne. Jak powinny wyglądać ściany? Jakie meble biurowe wybrać? Jakie drzwi? Przedstawiamy Ci inspiracje, które sprawią, że będziesz chciał zacząć!

Od czego zacząć, urządzając domowe biuro?

Pierwszy aspekt urządzania biura to jego umiejscowienie. Idealnym rozwiązaniem jest oddzielne pomieszczenie przeznaczone na pracę. Z drugiej strony, jeżeli prowadząc biznes, musisz jednocześnie mieć oko na dzieci, może wystarczyć Ci wydzielona część kuchni lub innej części mieszkania, odpowiednio odseparowana od reszty przestrzeni.

Kiedy miejsce jest już wybrane, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • Co będę robił w moim biurze?
  • Ile czasu będę w nim spędzać?
  • Czy będzie ono odwiedzane przez klientów lub współpracowników?
  • Czy biuro będzie wykorzystywane do rozmów telefonicznych lub wideorozmów?
  • Jakie materiały będą przechowywane?
  • Jaki sprzęt będzie potrzebny do wykonania pracy?

Jeżeli np. zamierzasz przeprowadzać wideokonferencje, powinieneś mieć odpowiednie tło – najlepiej, by była to pomalowana na biało ściana. Warto również zadbać o dobrą akustykę wnętrza. Można to uczynić, dekorując ścianę lamelami. Lamele PRO 3D efektownie zaprezentują się na ścianie, jednocześnie wyciszając wnętrze.

Drzwi do biura w domu

Wybierając drzwi do biura, pamiętaj, że powinny być bezpieczne i funkcjonalne. Możesz zdecydować się na tradycyjne drzwi ramiakowe lub na drzwi przesuwne. Klasyczne drzwi ramiakowe są trwałe i eleganckie. Jeżeli potrzebujesz wpuścić do pomieszczenia nieco światła, wybierz model z przeszkleniami np.  Skrzydło Drzwiowe TWINS Gold Door.

Z kolei drzwi przesuwne oszczędzają miejsce. Często nadają one bardziej nowoczesny wygląd pomieszczeniu. Ponadto, gdy są duże, mogą służyć do wyznaczania granic przestrzeni. Będziesz mógł naprzemiennie korzystać z dwóch małych pomieszczeń w stanie zamkniętym i dużego pomieszczenia w stanie otwartym.

Meble biurowe

Mniej znaczy czasem więcej. Dobrej jakości biurko i ergonomiczne krzesło to podstawa. Wygląd biurka nie jest bez znaczenia, ale ważne jest również zwrócenie uwagi na jego wysokość. Powinna ona być dopasowana do Twojego wzrostu. Idealna wysokość biurka wynosi od 65 do 72 cm. Biurko powinno być solidne i dostosowane do koncepcji wnętrza. Upewnij się również, że masz odpowiedni rozmiar blatu. Należy zwrócić również uwagę na możliwość przechowywania papierowych dokumentów i segregatorów.

Krzesło powinno być wykonane z dobrej jakości materiałów, mieć regulowaną wysokość i podłokietniki. Istotne, by było ergonomicznie wyprofilowane, a więc dostosowane do kształtu kręgosłupa.

Możliwe, że przydadzą się również minimalistyczne regały. Najważniejsze, to wyeliminować jakiekolwiek czynniki rozpraszające uwagę, dlatego postaw na prostotę.

 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 1184 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-04-21
Dobry kontakt. Miła obsługa. Zamówienie dotarło szybko.
2022-04-13
.
pixel