Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

4 pytania, które warto zadać sobie przed kupnem drzwi

2022-05-31
4 pytania, które warto zadać sobie przed kupnem drzwi

Decyzja zapadła – kupujemy nowe drzwi. Zanim jednak udamy się do sklepu i zdecydujemy na konkretny model, warto zadać sobie kilka pytań. Pomogą nam ode dobrać drzwi idealne, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania.

Na którą stronę mają się otwierać drzwi?

Podczas wyboru drzwi warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy są to drzwi lewe, czy prawe – czyli w jakim kierunku się otwierają. Strona, w którą się one otwierają, powinna być też dopasowana do aranżacji danego wnętrza. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie lub w pobliżudrzwi ustawionych jest kilka mebli, lepiej, by otwierały się one na zewnątrz. W przeciwnym razie dostęp do mebli będzie utrudniony. Ważne również, aby otwierały się one na pusta ścianę, a otwarte – nie zasłaniały włączników światła. Co więcej, drzwi jednego i drugiego pomieszczenia nie powinny być położone za blisko siebie. Mogłyby wówczas zderzać się podczas otwierania, a to z kolei z czasem wpłynęłoby na ich stan oraz wygląd.

Drzwi bezprzylgowe czy przylgowe?

Przed kupnem drzwi wewnętrznych do domu należy zadać sobie także pytanie, który ich typ wybieramy – przylgowe czy bezprzylgowe. Różnica między nimi polega na sposobie wykończenia krawędzi skrzydła. W drzwiach bezprzylgowych zawiasów nie widać po zamknięciu – są one całkowicie schowane. Krawędź skrzydła jest zlicowana z ościeżnicą, co daje efekt drzwi wbudowanych w ścianę. Ten rodzaj drzwi najczęściej wybierany jest do wnętrz nowoczesnych, industrialnych czy minimalistycznych. Drzwi przylgowe to z kolei najpopularniejsze rozwiązanie, spotykane w większości domów. Po zamknięciu częściowo zachodzą one przylgą na ościeżnicę.

Jaka ościeżnica?

Przed zakupem drzwi należy zastanowić się również nad wyborem rodzaju ościeżnicy. Jej najprostszym modelem jest ościeżnica stała – inaczej blokowa – której wymiarów nie można regulować. Nadaje się ona głównie do budynków, gdzie ściany są idealnie równe, a ich grubość to 6-10 centymetrów. Drugi rodzaj ościeżnicy – ościeżnica regulowana – sprawdzi się z kolei w przypadku ścian o nietypowej grubości. Z jednej i drugiej strony jest ona wyposażona w paski obejmujące ścianę.

Drzwi z przeszkleniami czy bez?

Zanim zdecydujemy się na konkretne drzwi wewnętrzne, warto przemyśleć również kwestię przeszkleń. Przeszklenia Gold Door wykonane są z wysokiej jakości szkła, które cechuje duża odporność na stłuczenia. Jest to więc w pełni bezpieczne rozwiązanie. Przeszklenia w satynowym kolorze nadają drzwiom charakteru i sprawiają wrażenie lżejszych. Pomagają one również delikatnie rozjaśnić pomieszczenie. Drzwi pełne również mają wielu zwolenników – pasują one bowiem do każdego wnętrza. Jest to dobre rozwiązanie do pomieszczeń, które nie wymagają dodatkowego doświetlenia. To, jaki rodzaj drzwi wybierzemy, zależy wyłącznie od naszych osobistych upodobań oraz od konkretnego wnętrza.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 1184 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-04-21
Dobry kontakt. Miła obsługa. Zamówienie dotarło szybko.
2022-04-13
Polecam, szybka realizacja i dobry produkt
pixel